★★★★★ 4.4 119 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by techfitsl.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
relayProduct: JL-02 CF13/CF14 Adjustable / Fixed Frequency RelayRated Voltage: 12VDCWorking Voltage: 11VDC-15VDCTest Voltage: 13VDC±0.2VDCWorking Temperature: -40~+80Test Temperature: 20±2Switching Load: 0.1W---150W, 0.02A---20AFlashing Frequency: 60-120/min adjustable
  • relay
Model CVCGZLBXN
Brand Name CVCGZLBXN
Part Number CVCGZLBXN
Manufacturer CVCGZLBXN
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
119 ratings | 49 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (96)
4 stars
5% (6)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (13)